Hotel Rusava

Ve valašské obci Rusava, v srdci Hostýnských vrchů, uprostřed krásné přírody, cca 10 km od Bystřice pod Hostýnem. Hotel je křižovatkou turistických tras i cyklotras.

Restaurace

Útulná hotelová restaurace s krbem je srdcem celého hotelu Rusava. Je vybavena selským starožitným nábytkem a výčepní pult je zastřešen tradiční doškovou střechou. Restaurace má 50 míst. V hotelové restauraci jsou podávána tradiční česká jídla po celý den,  ze  stálého jídelního lístku i z denního menu. K hotelové restauraci přiléhají dvě oddělené nekuřácké jídelny (sály) pro 80 a 100 hostů a obsluhovaná zastřešená terasa. Z terasy je krásný výhled do okolní krajiny. Sály jsou oblíbeným místem pro pořádání svateb, rodinných oslav,  firemních školení a  jiných akcí.

Bar

Bar nabízí teplé, studené nápoje a drobné občerstvení. Bar je nekuřácký, pro kuřáky je k dispozici venkovní posezení. V letním období je z baru obsluhováno i posezení před hotelem. V těsné blízkosti venkovního posezení je dětské hřiště s trampolínou a bazénkem pro letní měsíce a hřiště na pétanque. Hotelový hosté, zde mohou nerušeně sledovat televizní sportovní utkání, pročíst denní tisk, zahrát si kulečník nebo šipky. Zatím co, vy si v poklidu pijete svou kávu, vaše děti si mohou pohrát v dětském koutku nebo sledovat dětské pohádkové TV kanály.

Wellness

Moderní wellness centrum Hotelu Rusava je jedinečné relaxační centrum s příjemnou atmosférou, kde můžete odložit starosti všedních dnů, zavřít oči a nerušeně relaxovat. Součástí wellness centra je finská sauna, parní lázeň, whirlpool a vyhřívané lavice. Ve večerních hodinách je wellness centrum romanticky osvětleno čajovými svíčkami a jeho poklidnou atmosféru doplňuje příjemná relaxační hudba. Dále nabízíme hydromasážní a přísadové koupele, pestrou nabídkou tradičních i exotických masáží a zábalů.

Bowling

Nově vybudovaná bowlingová herna se nachází v areálu hotelu Rusava, v bezprostřední blízkosti hlavní budovy. Herna je vybavena dvěma dráhami se šňůrovými stavěči Vollmer a se scoringem Qubica AMF. Pro děti a méně zdatné hráče jsou obě dráhy vybaveny automatickými bumpery – zábranami, proti pádu koule do žlábku. Prostředí je velmi atraktivní, vnitřní dřevěný obklad dodává celému prostoru příjemnou atmosféru. V herně se můžete občerstvit teplými i studenými nápoji u malého baru.

Adresa

Hotel Rusava
Rusava 334
768 41 Rusava

Kontakt

telefon: +420 573 392 076, +420 777 794 700
fax: +420 573 392 076

Turistické cíle

Kašparova vila Rusava
mapa
Pardus, vrchol Rusava
mapa
Muzeum Rusava - Památník obce Rusava
mapa
Evangelický kostel sv. Trojice Rusava
mapa
Zřícenina hradu Chlum
Zřícenina hradu Chlum Rusava
mapa

Služby

Restaurace Rusava Koliba Čecher 0.6 km
Restaurace Rusava Restaurace Obecní dům 0.7 km
Restaurace Brusné Restaurace Brusenka 2.7 km
Restaurace Slavkov pod Hostýnem Hostinec Na Šachtě 3.9 km
Restaurace Přílepy Restaurace \"U Miloša\" 4.6 km
Restaurace Jankovice [KM] Hospoda "U Kraťasa" 4.7 km
Restaurace Jankovice [KM] Hospůdka \"Na Ranči\" 5.1 km
Restaurace Lukoveček Hospůdka U Hřiba 5.3 km
Restaurace Bystřice pod Hostýnem Restaurace U Hanuša 5.7 km
Restaurace Bystřice pod Hostýnem Restaurace Zahájené 5.8 km

Kalendář akcí

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí • Realizace web studio dat