Muzeum Rusava - Památník obce

Muzeum Rusava - Památník obce se nachází ve druhém patře obecního úřadu na Rusavě. Připomíná osobitou historii obce, kulturu a způsob života dřívějších obyvatel. Věnuje se lidové kultuře a umění, představuje tradiční řemesla, nářadí, valašské kroje, dřevěný nábytek a další výrobky, které patřily ke každodennímu životu rusavského lidu.

Muzeum bylo založeno v roce 1954 jako prostředek uchování osobité kultury a způsobu života obyvatel Rusavy. Některé její formy se udržely ještě donedávna a památky lidového stavitelství jsou tu místy zřetelné dodnes. Historie i současnost je také plně svázána s řadou umělců, kteří si Rusavu oblíbili a nechali se jí inspirovat. Ve výstavní síni muzea jsou výtvarná díla malířů A. Kašpara, J. Kobzáně, F. Ondrůšky, L. Schneiderky, M. Gardavské, S. Stanovského, M. Makovské.  Další část muzea je věnovaná lidová kultuře a umění a představuje nástroje na domácí výrobu a zpracování textilu, vyšívačské umění, valašské kroje, obrázky na skle, vybavení domácnosti dřevěným nábytkem, zemědělské nářadí a další dřevařské výrobky, které patřily k životu rusavského lidu.

Návštěvní doba:

červenec - srpen

neděle 9:00 - 11:00 hodin

 Objednávky pro návštěvníky muzea mimo návštěvní dobu a pro velké skupiny se přijímají v kanceláři Obecního úřadu Rusava tel. 573 392 066.

Vstupné:

děti od 6 let a dospělí 10,-Kč

Adresa

Obecní úřad Rusava
Rusava 248
768 41 Rusava

Kontakt

telefon: +420 573 392 066

Najdete v okolí

Turistické cíle

Pardus, vrchol Rusava
1.2 km
mapa
Evangelický kostel sv. Trojice Rusava
1.3 km
mapa
Kašparova vila Rusava
1.3 km
mapa
PP Ondřejovsko
PP Ondřejovsko
2.0 km
mapa
Skalný Bystřice pod Hostýnem
3.0 km
mapa
Zřícenina hradu Křídlo Brusné
3.0 km
mapa

Kalendář akcí

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí • Realizace web studio dat