Oneness Centrum

Vzdělávací centrum Oneness centrum se nachází v přírodním parku Hostýnské vrchy, v obci Rusava, nad loukami a pastvinami na úbočí kopce Pardus. Chata slouží zejména skupinovým pobytům zaměřeným na sebepoznání a rozvoj tvořivosti dospělých i dětí.

Provoz kulturního centra je nekomerční. Centrum není ubytovací a stravovací zařízení, poskytuje pouze specializované kulturní služby formou pobytů. Provoz domu je přizpůsoben účelu a programům centra, které je otevřeno široké veřejnosti, od malých dětí po dospělé.

Pro vícedenní pobyty slouží k přespání pokoje v 1 . patře domu. Je zde 15 dvoulůžkových pokojů s přistýlkou, 1 třílůžkový (s patrovou postelí), 1 čtyřlůžkový (rodinná postel s palandou + samostatné lůžko), 1 pětilůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou a jsou jednoduše, ale útulně zařízeny. Nové sociální zařízení je na patře. Dvanáct pokojů jihozápadní strany má balkon s výhledem do údolí. V přízemí se nachází místnost s kapacitou 40 - 50 osob (zde je k dispozici koberec a pohodlné polštáře). Vedlejší místnost s krbem, tzv. "krbovna", pojme až 21 osob a využívá se zejména jako jídelna. V patře je místnost pro 15 - 20 osob (divadlo, terapie...).

V kuchyni vaří stravu vegetariánskou či makrobiotickou, vždy z čerstvých potravin, podle aktuálních možností v biokvalitě.

Adresa

Oneness Centrum
Rusava 296
768 41 Rusava

Kontakt

telefon: +420 573 392 064, +420 774 903 056

Kontaktní osoba

Eva a Daniel Krejčí

Turistické cíle

Pardus, vrchol Rusava
mapa
Evangelický kostel sv. Trojice Rusava
mapa
Muzeum Rusava - Památník obce Rusava
mapa
Kašparova vila Rusava
mapa
Zřícenina hradu Chlum
Zřícenina hradu Chlum Rusava
mapa

Služby

Restaurace Roštín Rekreační areál Kamínka Roštín 33.1 km
Služby Valašské Klobouky Rekreační středisko Královec 35.1 km

Kalendář akcí

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí • Realizace web studio dat